24.6.2017

 

Čáp hodoval na louce a my o něco později na jahodách.

 

 

 

Výlet 19.6.2017 byl do Karlové Studánky, přes Malou Morávku.

 

 

 

 

Páníčkové se od svých miláčků moc neliší

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie 2017

 

 

Listopad

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu jsme si nenechali ujít ani letos.

 

 

 

Říjen

 

Letošní rok nám všem přál v houbaření. Fotodokumentace přiložena. Že jsou v lese houby jedlé i nejedlé víme a tak jsem fotila všechny.

 

 

 

Překvapila mě různorodá houbová úroda na zahradě naší dcery, tak jsem přidala fotografie i těchto hřibů.

 

 

 

 

Září

 

Dne 16.9.2017 byl v Bruntále pouliční festival pod názvem „Zažít Bruntál jinak“. Počasí nám nepřálo, mrholilo celý den, ale přesto bylo na co koukat. Děti si hrály na šermíře, také děvčata předvedla taneček v krásných kostýmech. Hrála nám cimbálová muzika Kubalovci z Opavy. Prodávalo se levné oblečení, knížky a další. Ochutnala jsem nepečené zákusky. Škoda, že k nim nedávali recepty,“střeží je jako oko v hlavě“. Jsem pravý opak, něco vymyslím a hned píši na web. Moc se mi vše líbilo a už se těším na příští rok.

 

 

 

 

 Červenec 2017                                     Dovolená

 

Každý človíček si rád běhen roku odskočí na pár dní mimo svůj domov a říkáme tomu dovolená. Také my jsme v červenci odjeli k dceři do Prahy, abychom se těšili zase domů. V Praze je blaze, hrozně moc lidí, ale je krásná. Nejlépe bylo na zahradě s rodinou a psem.Na fotografiích je naše toulání. Ochutnali jsme výbornou divočinu na Konopišti, jestli pojedete do Prahy, určitě se tam stavte na jídlo.

 

 

 

 

Bruntálské městské slavnosti 18. června 2017

 

 

Stává se často, že si naplánujeme nějakou akci venku a nepřeje nám počasí. Třídenní oslavy nám začaly deštěm, ale pak se počasí umoudřilo. Celé tři dny bylo na co koukat, byli zde sportovci, tanečníci, divadlo, zpěváci a spousta dalších akcí. Policie dohlížela na pořádek a hasiči dávali pozor, aby nám neshořely stánky s dobrotama. Byli jsme rádi, že mohli odpočívat a nemuseli nikde zasahovat.  

 

 

 

 

Vítání jara  6. května 2017

 

Letošní Vítání jara se opět vydařilo. Pěkné počasí, motorkáři se sjeli ve velkém počtu. Spousta dobrého jídla a pití, které přišli sníst fanoušci motorkářů i moje maličkost.

 

 

 

 

Oslavy 1. května 2017

 

Moc jsme nevěřili, že bude hezky a počasí nás příjemně překvapilo. Ještěže nikdo nemůže podplatit počasí, nebo mu nařídit jak se má zrovna chovat.  Oslavy 1. Máje se vydařily a vystoupení dětí bylo krásné. Na ukázku pár fotografií.

 

 

 

Náš první jarní den

 

Naše první fotografie jsou z 27.03.2017. Venku bylo nádherných 17°C ideál na kolo. Podařilo se nám vyfotit Praděd z obrovské vzdálenosti a je vidět i sníh. Také jsme procházkovali na Uhlířském vrchu.

 

 

 

 

 

Postesknutí

 

Poslední týden v březnu nám přálo počasí a tak jsme výletovali na kole. Máme zatím ještě nádherné lesy, ale zjišťujeme, že ubývají a to velkým tempem. Tam kde jsme loni chodili na hřiby, už lesy nejsou, jen planina. Takto zničili už tři naše místa. "Na vině je kůrovec" říkají, ale není to pravda. Na vině jsou lidé chtiví peněz. Připomíná to drancování pralesa o kterém se neustále mluví a heslo „Po nás potopa“. Někdo nám vysvětlil, v lesích je sucho a proto jsou lesy napadeny kůrovcem. Proč je sucho v lese? Během 29 let po revoluci se lesy probítaly a probíraly tak, že do lesa svítí sluníčko. Tím je řečeno asi vše.